INSTAGRAM, HİKAYALER İÇİN BÜYÜK YENİLİK GELDİ


INSTAGRAM, HİKAYALER İÇİN BÜYÜK YENİLİK GELDİPopüler sosyal medya paylaşım sitesi Instagram, her gün başka bir yenilik haberi ile kullanıcılarını sevindiriyor.

Instagram Hikayeler bölümünde artık birden fazla resim ve video paylaşılabileceğini duyuran Instagram, şimdi de bahsedildiğiniz hikayeleri kendi hikayenizde paylaşabileceğinizi duyurdu.

Böylece arkadaşlarınız Hikayeler’inde sizin fotoğrafınızı paylaştığında, bunu kendi Hikayenizde paylaşmak için ekran görüntüsü alma günleri geride kaldı.

Kullanıcılar kapsamında diğer bahsedilme durumlarından farklı olarak “Bunu Hikayene ekle” linkini de alıyorlar. Bu noktada kullanıcılar, Hikaye’ye bu linke basarak Hikaye’yi görüntüleyebiliyor ve paylaşmadan önce metin ve çıkartmalar ekleyebiliyor. Paylaşılan Hikaye’de içeriği ilk etapta paylaşan kullanıcının adı yer alıyor. Kullanıcı adına basıldığında ise o kişinin profilinin ziyaret edilmesi de mümkün.

Bu arada bu güncellemenin sadece herkese açık hesaplarda geçerli olduğunu belirtmekte fayda var. Şimdiye kadar sosyal ağlar arasında etkileşim oranıyla dikkat çeken Instagram, görünen o ki bu etkileşimi devam ettirmek için yeni paylaşım türlerini ve özellikleri piyasaya sürmeye devam ediyor.