MESSENGER MASAÜSTÜ SÜRÜMÜ DUYURULDU!


MESSENGER MASAÜSTÜ SÜRÜMÜ DUYURULDU!Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger, yeni bir dönem geçiyor. Yeni tasarımı ile uygulama daha kullanışlı ve kolay hale geliyor.

Facebook düzenlediği konferansta Messenger uygulamasında gerçekleştirilen yeniliklere de değindi. Bu yeniliklerden ilki yenilenmiş tasarım. Facebook internet sitesi ile birlikte Messenger tasarımı da birtakım değişikliklere gitti. Yeni tasarımla birlikte uygulama daha kullanışlı ve kolay bir hale geliyor.

Mobil uygulamada bulunan tek değişiklik tasarım noktasında değil. Güncellenen Messenger uygulamasının tüm kodları, baştan aşağı tekrardan yazıldı. Bu sayede yeni uygulamanın akıllı telefon ve tabletlerinizde daha az yer kaplayacağını söyleyebiliriz. Bununla birlikte Messenger, güvenlik konusunda birkaç adım ileriye taşındı.

Adı sık sık güvenlik sorunları ile gündeme gelen Facebook, Messenger’da tıpkı WhatsApp uygulamasında olduğu gibi uçtan uca şifreleme yönteminin kullanılacağını belirtti. Bu sayede Messenger uygulamasının çok daha güvenli bir hal alacağını söyleyebiliriz.

Şirket yaptığı açıklamada masaüstü sürümü Messenger’ın Windows ve Mac için geleceğini doğruladı. Mobil uygulamada bulunan tüm işlevlerin bulunacağı yeni masaüstü sürümü, grup video sohbeti özelliğini de içinde barındıracak. 

Yeni masaüstü sürümü, ağırlıklı olarak işletmelere odaklanıyor. Bu nedenle işletmelere özel arayüz tasarımlarının ve güncelleştirmelerinin de yapılabileceğini belirtiyor.